İstinyePark İzmir'den sokak hayvanları için etkinlik

İstinyePark İzmir, Dünya Sokak Hayvanları Günü dolayısıyla 2-3 Nisan tarihlerinde bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapacak.

İstinyePark İzmir'den sokak hayvanları için etkinlik
01 Nisan 2022 - 10:50

İstinyePark İzmir, tüm dünyada sokak hayvanlarının durumuna dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla kutlanan Dünya Sokak Hayvanları Günü kapsamında 2-3 Nisan tarihlerinde yakarak, yıkarak yada kirleterek doğal yaşam alanlarını bozduğumuz sokak hayvanlarını korumak ve yaşama haklarına saygı duymak zorunda olduğumuzun altını çizecek.

İstinyePark İzmir ve Arkas Sanat işbirliğinde minik dostlar için atölyeler düzenlenecek

Arkas Sanat Merkezi işbirliğiyle düzenlenecek ‘Minik Ellerden Mutlu Kedi Evleri’ atölyesi bu kapsamda gerçekleştirilecek ilk etkinlik olacak. Geçtiğimiz aylarda 10. yılını kutlayan Arkas Sanat Merkezi’nin çocukların sanat alanındaki aktivitelerini desteklemek amacıyla, ‘Sanat Her Yerde’ fikrinden yola çıkarak İstinyePark İzmir’de düzenleyeceği ücretsiz atölye çocukların yaratıcılıklarını sanatla birleştirirken, hayvanlar konusunda bilinç kazanmalarını sağlayacak.

grey-dog-etkinlik.jpg

5-7 ve 8-10 yaş grubundaki çocuklara özel, 2-3 Nisan tarihlerinde iki gün boyunca düzenlenecek atölyede çocuklar boyadıkları kedi evlerini alıp sokaktaki kediler için bulundukları yere götürecekler. İstinyePark İzmir ve Arkas Sanat Merkezi için çok değerli olan bu işbirliğiyle çocuklar eğlenirken öğrenecek ve candostlarımıza birer yuva kazandırmanın mutluluğunu yaşayacak. 5-7 yaş grubu atölyeler iki gün boyunca saat 13.00 – 16. 15 saatleri arasında, 8-10 yaş grubu atölyeler ise yine iki gün boyunca 14.00-17.15 saatlerinde gerçekleştirilecek.

Grey Dog ile ‘Bir Kap Dolusu Sevgi’

Genç kadın girişimci Cesi Jimi’nin hayata geçirdiği, ünlü tasarım kedi, köpek tasma markası Grey Dog da bu özel gün için 2- 3 Nisan tarihlerinde İstinyePark İzmir’de olacak. ‘Bir Kap Dolusu Sevgi’ isimli etkinlikle Grey Dog, sevimli dostlarımızla paylaşılması için ücretsiz mama dağıtacak. Sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan Grey Dog, hayvanlar için çok önemli olan bu özel günde İstinyePark İzmir’e gelenleri sokakta yaşayan sevimli dostlarımıza vermek üzere mama dağıtacağı standına herkesi bekliyor olacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum